Telefon

+48 507 095 067

Email

dorota.czajkowska@dcc-consulting.pl

Styl Myślenia FRIS®

Model FRIS to polskie narzędzie diagnoztyczno-rowojowe, które trafnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania. Diagnoza Stylu FRIS® daje wgląd w naturalne predyspozycje badanej osoby, jej strategie radzenia sobie w nowych sytuacjach, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji oraz wskazuje obszary, w których można najlepiej wykorzystać swój potencjał.

Prosty

FRIS® jest prosty i intuicyjny. Przystępnie wyjaśnia jak ludzie podejmują decyzję i rozwiązują problemy, nie wymagając wiedzy psychologicznej

Praktyczny

Znajomość FRIS® daje praktyczną wiedzę, którą można szybko i łatwo zastosować w wielu obszarach życia prywatnego oraz zawodowego. 

Polski

FRIS® został stworzony na podstawie polskich badań. Jest rozwijany oraz dopasowywany do polskich realiów i potrzeb.

Nazwa FRIS®

stanowi skrót pierwszych liter słów Fakty, Relacje, Idee, Struktury, które opisują cztery perspektywy poznawcze definiujące Style Myślenia. Model FRIS® w prosty sposób tłumaczy kluczowe różnice w sposobach myślenia i działania, a kwestionariusz FRIS® trafnie diagnozuje Styl Myślenia wynikający z czterech perspektyw poznawczych. Perspektywy te opisują naturalny sposób percepcji, przetwarzania informacji oraz podejmowania decyzji. FRIS® nie wartościuje – zamiast dzielić ludzi na lepiej lub gorzej funkcjonujących, podkreśla unikalność każdego sposobu myślenia.

Styl Myślenia ujawnia naturalne silne strony umysłu.

Określa nasz potencjał. Wskazuje na to, czemu nadajemy największy priorytet, co najintensywniej wykorzystujemy oraz jakie procesy umysłowe wykonujemy najsprawniej. Styl Myślenia to wynik utrwalonych nawyków naszego umysłu. Nieustannie wpływa na to jak się komunikujemy, podejmujemy decyzje (szczególnie w nowych okolicznościach) i działamy oraz co nas motywuje. W rzeczywistości jednak duży wpływ na nas mają również: doświadczenia, wartości, przyzwyczajenia, otoczenie. Dlatego Styl Działania to niezależna koncepcja, uzupełniająca Styl Myślenia o wpływ pozostałych perspektyw FRIS, wynikających z doświadczeń, upodobań oraz innych czynników. Styl Działania ujawnia sytuacje, w których człowiek jest najbardziej skuteczny. Dopiero połączenie Styl Myślenia + Styl Działania mówi o tym, co jest dla nas najbardziej naturalne oraz jak te predyspozycje możemy najskuteczniej wykorzystać w praktyce.

FRIS® indywidualnie

Stylu myślenia nie zmienisz, ale możesz go poznać. Skorzystaj z badania , jeśli chcesz:

  • odkryć swoje naturalne talenty i predyspozycje, które możesz wykorzystać w pracy zawodowej i w życiu osobistym
  • dowiedzieć się jak podejmujesz decyzje – biznesowe i życiowe
  • zrozumieć siebie i zaakceptować to, że nie każdy jest dobry we wszystkim
  • określić, w których dziedzinach możesz osiągnąć najwięcej i co może wpływać na budowanie Twojej satysfakcji z pracy
  • uzmysłowić sobie w jakich obszarach zawodowych masz szanse na stan flow – stan, gdy robisz coś co daje Ci największą satysfakcję 
  • wiedzieć co powoduje, że angażujesz się w określone działania, a inne odkładasz lub odpuszczasz oraz jakiego wsparcia potrzebujesz w procesach projektowych
  • zrozumieć, dlaczego inni myślą inaczej i czasami trudno się z nimi porozumieć
  • uwolnić się od prób stawania się kimś innym niż jesteś

Zamów badanie FRIS®

Badanie, Indywidualny Raport FRIS® i konsultacje

Kwestionariusz badania wypełniasz on-line, zajmuje to średnio 30 minut. Dostęp do niego uzyskasz kupując ofertę. Rezultatem badania jest raport indywidualny FRIS®, a integralną częścią jest sesja informacji zwrotnej (spotkanie osobiste, spotkanie online). Twoja inwestycja to 500 zł + VAT, 615 zł brutto

DCC Consulting - online

Raport indywidualny FRIS®

Badanie FRIS® to świetna okazja do przyjrzenia się temu, jak bardzo Twój naturalny Styl Myślenia wpływa na Twój sposób zachowania, komunikowania się i podejmowania decyzji. Pomoże Ci zrozumieć, dlaczego niektóre cele i zamierzenia osiągasz łatwo, a inne przedsięwzięcia stanowią dla Ciebie trudność. Po badaniu otrzymasz Raport indywidualny FRIS® z opisem Twojego Stylu Myślenia, Stylu Działania i wskazówkami, które pozwolą Ci lepiej wykorzystać własny potencjał.

Akceptacja

Wiedza o sposobie myślenia swoim i innych pomoże Ci zrozumieć i zaakceptować to, że nie każdy jest dobry we wszystkim

Unikalność

Dowiesz się co jest w Tobie wyjątkowego. Poznasz działanie własnego umysłu, którego wynikiem są Twoje naturalne predyspozycje.

Relacje

Zrozumiesz dlaczego czasami trudno się z innymi dogadać. Dostaniesz wskazówki, które pomogą Ci lepiej zadbać o relacje.

Rozwój

Znając lepiej obszary, które przynoszą Ci największą satysfakcję, łatwiej zaplanujesz swój rozwój zawodowy oraz osobisty.

Zamów badanie FRIS®

Wypełnij formularz

    Jaki jest wynik? 4 x 2